Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS FeedTeknolojiyi doğru kullanıyor muyuz? için yorumlar kapalı

Teknolojiyi doğru kullanıyor muyuz?

| Sex Hatları | 19 Ekim 2017

 

Bu sorunuza Atom örneğini vererek açıklamak istiyorum. ”Günümüzde kullanılan modern atom örneğinin babası ”John Dalton” olarak kabul edilir.Atomun parçalanamayacağı fikrine ısrar etmiş, bu tezi de Albert Einstein tarafından çürütülmüştür.Atom üzerinde asırlarca yüzlerce bilim adamları çalışmış ve Alman kimyacılar uranyum çekirdeğini nötron bombardımanına tabi tutarak yaklaşık aynı boyda iki çekirdeğe bölmüşlerdir. Bu çalışmalar İkinci Dünya Savaşının yaklaştığı bir zamanda Alman kimyacıları tarafından yapılmaktaydı. Amerika Birleşik Devletleri, Almanların atom enerjisinden faydalanarak bomba yapabileceklerini düşünerek onlardan önce davranmak istediler. Savaşın başladığı yıllarda, birçok ülke ve bir çok bilim adamı, nükleer enerjinin akıl almaz gücünün bir bombaya dönüştürülüp dönüştürülemeyeceğine ilişkin araştırmalarını sürdürüyorlardı. İngiltere’ye sığınan iki Alman bilim adamı , İngiliz Hükümeti tarafından iki buçuk yıl içinde, ilk atom bombasının yapılabileceğini duyurdu. İngiltere, yoğun şekilde bombardıman tehlikesiyle karşı karşı bulunduğundan, adada küçük bir tesis kurulacak, asıl büyük üretim ise, Kanada’da yapılacaktı. Amerikanın 1941 yılında savaşa girmesi üzerine, iki ülke, atom bombasına ilişkin projelerin ortak yürütülmesini kararlaştırdı. Atom bombasının yapımı için New Mexico eyaletinde atom bombası yapım merkezi kuruldu. Ve sonrası… Hiroshima ve Nagasaki’ye atılan bombalar ve milyonlarca insanın öldürülmesi… Günümüz de ise atom bombası en büyük tehdit aracı olarak kullanılıyor ve bu konuyla ilgili çok söze de gerek yok sanırım! Neticeyi özetlersek;

1-Giriş Bölümü: Atomu bulmak ve parçalamak.

2-Gelişme Bölümü: Enerji ve bir çok faydalı yerde kullanmak.

3-Sonuç Bölümü: Atom bombası.

-Şimdi size soruyorum, siz hangi bölümde olmak isterdiniz?

-Cevabın muhtemelen gelişme bölümü olacak. İşte bizler de sosyal medya ve gelişen teknolojik ağlar ile yalnızlaşan insanlara, yine aynı yollarla deva olmak, doğru hizmet sunabilmek adına canlı sohbet hatlarını denemenizi öneriyoruz.

Canlı sohbet hatları partner seçerek, gönlünüzce sohbet edebileceğiniz özel numaralardır. Eskilerin 900lü hatlarından farklı olarak istediğiniz her konuda konuşabilirsiniz. Cinsiyet fark etmez. Tek şart 18 yaşın üzerinde olmanızdır. Üsteli canlı sohbet hatları tamamen güvenlidir. Dakika başı ücretlendirilir. Sohbetler kayıt altına alınmaz, sizinle partneriniz arasında sır olarak kalır. Sitemiz üzerinden partnerinizi seçerek, canlı sohbet hatlarını kullanmaya başlamak için hemen arayın.